Dny otevřených dveří školy


Zveme Vás na Den otevřených dveří, který se uskuteční

v obou hlavních budovách školy na ulici Gen. Krátkého 30 a Bulharská 8.NAŠE ŠKOLA SE PŘEDSTAVILA VEŘEJNOSTI

Každý si měl z čeho vybírat. Stačilo přijmout pozvání Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku a zúčastnit se druhou lednovou středu DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Letos byl rozšířen o DEN ZAMĚSTNAVATELŮ. Nabídky využili zejména žáci základních škol, kteří se právě rozhodují pro některou ze středních škol.

Hlavní budova naší školy se proměnila v pestrou burzu ukázkových řemesel zastoupených například kadeřnicemi, obráběči kovů, truhláři a obchodnicemi. Žáci a jejich rodiče navštěvovali informační stánky patnácti významných firem, které úspěšně spolupracují s naší školou, zejména při odborném výcviku a praxi. Patří k nim například Pars nova, Kedul Šumperk, CeramTec, BSK industrial, Merkur Toys, Miele, Fortex AGS.

Celodenní výstavní a informační maraton zahájila ředitelka školy Irena Jonová, která přivítala žáky ze základních škol z okolí Šumperka a hosty, mezi nimi zástupce radnice a zaměstnavatelů. Kdo chtěl, mohl si prohlédnout jednotlivá odborná pracoviště a učebny, školní dílny a třídy. Mladí obchodníci představili svou firmu pod názvem Nature Still, která nabízela certifikované výrobky z kosmetiky a preventivního lékařství. Pokud si některá žena přála vylepšit svůj účes, mladé kadeřnice se ochotně ujaly svého úkolu. Pánové dali přednost například prohlídce dílen strojních mechaniků, kde zhlédli ukázky svařování, nebo modelu nádraží s jezdícími vláčky. V Zámečku, druhé budově školy, seznamovali učitelé a žáci s prostředím, v němž se vyučují kromě tradičních řemesel, jakými jsou instalatér a elektrikář, čtyřleté obory stavitelství, strojní a elektronická zařízení zakončené maturitou.

Střední škola železniční, technická a služeb, největší vzdělávací zařízení v Šumperku, představila v průběhu celého dne většinu ze svých více než dvaceti oborů vzdělání ukončených výučním listem a maturitou. Patřila k nim i žhavá novinka - operátor skladování. Škola seznámila veřejnost, hlavně své budoucí žáky, s možnostmi kvalitního a perspektivního vzdělávání v moderním prostředí. Přitom dlouhodobě klade důraz na trvalé spojení s městem, každodenním životem v regionu a se zaměstnavateli. Cílem a přáním školy je, jak uvedla ve svém vystoupení její ředitelka Irena Jonová, aby se v nastávajících letech přiblížila uplatnitelnost absolventů na trhu práce ke stu procentům. „Šťastného člověka nečiní jen osobní pocit štěstí, ale taky uspokojení z dobré a společensky prospěšné práce.“


V Šumperku 16. ledna 2015
Text a foto - jug
Další snímky ve Fotogalerii