Ze života školy (4. část)

Oblastní kolo – kraj Olomouc ve stolním fotbalu

Dne 22. 2. 2017 se uskutečnilo oblastní kolo pro Olomoucký kraj ve stolním fotbalu. Celkem se turnaje zúčastnilo 5 škol, 26 dvojic, z toho 5 dívčích, celkovým počtem 52 hráčů. Na základě výsledků školního kola, konaného dne 16. 2. 2017, se na tento turnaj nominovalo šest dvojic z naší školy.

Turnaj probíhal ve dvou kolech. První kolo bylo kvalifikační, kde všechny dvojice hrály s náhodně vybranými soupeři 6 utkání. Na základě výsledků kvalifikačního kola postoupilo všech 26 dvojic do druhého, vyřazovacího kola, tzv. KO pavouka. Nasazení dvojic do pavouka bylo provedeno podle výsledků kvalifikačního kola.

Z naší školy se tedy všech 6 dvojic probojovalo z kvalifikačního kola do kola vyřazovacího. Postupně však vypadávaly jednotlivé dvojice se silnějšími soupeři.

Do semifinále, které zajišťovalo účast na Mistrovství ČR v Praze, se dostaly pouze dvě dvojice. Kroupa s Marečkem svůj semifinálový zápas prohráli a utkali se pouze o 3. místo. I v tomto utkání byli poraženi a skončili na 4. místě.

Dvojice Hawliczek s Hoškem porazila svého soupeře a postoupila do finále turnaje. Finálové utkání nakonec také vyhráli a stali se vítězi celého turnaje.

Turnaje se zúčastnila také jedna naše dívčí dvojice, Kleinová–Uhrová, která obsadila mezi dívkami 2. místo.

Všechny tři umístěné dvojice se nominovaly a mají možnost reprezentovat školu 10. 3. 2017 na Mistrovství ČR v Praze.

Za tyto výkony je potřeba všechny hráče a hráčky pochválit a poděkovat jim za vzornou reprezentaci školy na krajské úrovni a popřát úspěšným dvojicím hodně sportovního štěstí na mistrovství ČR v Praze.


Liga ve fotbalu
Tabulka výsledků
Liga ve fotbalu
Semifinále Hawliczek–Hoško
Liga ve fotbalu
Finále Hawliczek–Hoško
Liga ve fotbalu
Finále Kroupa–Mareček
Liga ve fotbalu
Finále Kleinová–Uhrová
Liga ve fotbalu
Finále Olšák–Sláma
Liga ve fotbalu
Finále Koziel–Vacátko
Liga ve fotbalu
Finále Hošek–Kocurek
Autor: Text a foto: Mgr. Milan Křen| Datum: 23. 2. 2017 | Akce

ŠKOLNÍ LIGA VE FLORBALU

Ve školním roce 2016/2017 proběhla v naší škole tradiční školní liga chlapců ve florbalu, zúčastnilo se jí 8 družstev ve dvou skupinách. Po náročných zápasech ve skupinách a po semifinálových utkáních se v boji o 3. místo utkala družstva třídy SM1 a NA1. Bronzovou medaili získalo družstvo NA1 kontumačním výsledkem 6 : 0, protože družstvo SM1 k zápasu nenastoupilo. Finálový zápas mezi družstvy PA2 a IZT3 byl až do samého závěru velmi vyrovnaný. Po základním čase byl stav 7 : 7 a muselo se prodlužovat 5 minut. V prodloužení se také nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Větší štěstí měli hráči družstva PA2, kteří proměnili o jeden nájezd více. Vítězem školské ligy ve florbalu se tak stalo družstvo PA2. Nejlepším střelcem Martin Příhoda, hráč týmu PA2, který vstřelil celkem 15 branek v pěti zápasech.

Všechna tři družstva, která získala medailové pozice, byla na závěr ligy oceněna věcnými dary a diplomem. Vítězné družstvo obdrželo putovní pohár a nejlepší střelec diplom a věcný dar.

Ligu organizoval a řídil jako rozhodčí Mgr. Milan Křen.


Liga ve florbalu
1. místo PA 2.
Liga ve florbalu
2. místo IZT 3.
Liga ve florbalu
3. místo NB 1. 2.
Liga ve florbalu
Nejlepší střelec – Martin Příhoda – TA 3
Autor: Text a foto: Křen| Datum: 21. 2. 2017 | Akce

Napsali o nás...

Po absolvování základní školy jít na pracák. Nepřijatelný nový trend!...

Autor: sumpersko.net | Datum: 4. 2. 2017 | Více    

Veletrh Cesty dřeva 2017

Ve čtvrtek 9. 2. 2017 žáci učebních oborů truhlář a tesař ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku navštívili jeden z největších veletrhů zaměřených na zpracování dřeva v České republice, a to veletrh Cesty dřeva 2017 na výstavišti v Praze Letňanech.

Veletrh byl tvořen čtyřmi základními samostatnými bloky, a to:

1. BLOK – LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ,
2. BLOK – ZPRACOVÁNÍ DŘEVA,
3. BLOK – DŘEVĚNÉ STAVBY, KONSTRUKCE A VÝROBKY,
4. BLOK – VEDLEJŠÍ PRODUKTY ZPRACOVÁNÍ DŘEVA.

V prvních dvou částech se budoucí řemeslníci seznámili s funkcí lesa a možnostmi prvotního zpracování dřeva. Další blok se věnoval dřevostavbám, dřevěným konstrukcím, ale i vybavení interiérů a dřevěným doplňkům. Čtvrtý blok se zaobíral využitím dřeva s ohledem na životní prostředí a udržitelný rozvoj.

Po prohlídce výstaviště se žáci přesunuli na Pražský hrad a přes Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí došli na hlavní nádraží. Všem zúčastněným se exkurze líbila a odnesli si spoustu nových informací a zážitků.


Autor: Text a foto: David Holubec| Datum: 17. 2. 2017 | Akce

KALIBR CUP – 9. 2. 2017 Lanškroun

Dne 9. 2. 2017 se zúčastnila první dvě děvčata, která postoupila ze školní soutěže COLOR CUP, která se konala 15. 12. 2016 na naší škole, celostátní soutěže v Lanškrouně. Soutěže se zúčastnilo 20 škol z celé republiky a 26 soutěžících v účesové tvorbě.

V silné konkurenci velmi hezkých účesů, s kterými korespondovalo líčení a oblečení na téma PIN UP STYLE, obsadila Michaela Sedláčková ze střediska 17 hezké 17. místo. Šárka Čtvrtníčková ze střediska 07 obsadila nádherné 3. místo. Tímto se Šárka Čtvrtníčková dostala do užšího finále do Prahy. Soutěž se bude konat 11. 3. 2017 během mezinárodního veletrhu WORLD of BEAUTY SPA pod záštitou kosmetiček v PVA EXPO Praha Letňany.

Šárce držíme palce a přejeme hodně štěstí.


Autor: Text a foto: Malá | Datum: 10. 2. 2017 | Akce

Napsali o nás...

Čím budu?...

Autor: Rej.cz | Datum: 1. 2. 2017 | Více