Ze života školy (3. část)

FREAK SHOW CIRQUE DU SOLEIL

Dne 7. 2. 2019 proběhlo v Praze mistrovství střední Evropy FREAK SHOW CIRQUE DU SOLEIL.

Soutěžili zde učni v několika kategoriích. Žákyně druhého ročníku oboru kadeřník Anna Pospíšilová reprezentovala naši školu v kategorii foukaná ondulace na téma „cirkus“, v této kategorii se umístila na krásném třetím místě. Modelem jí seděla velmi trpělivě spolužačka Karolína Danielová.

Na obě žákyně jsme velmi hrdí a děkujeme jim za profesionální reprezentaci naší školy.

Autor a foto: Gahaiová| Datum: 18. 2. 2019 | Akce

Žáci oboru INSTALATÉR se na krajské soutěži neztratili, velmi dobře se umístnili

Dne 28. 1. 2019 se na Švehlově střední škole polytechnické v Prostějově konala krajská soutěž odborných dovedností „UČEŇ INSTALATÉR 2019“. Tato soutěž je pořádána Cechem topenářů a instalatérů ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Střední školou polytechnickou, Jílová 36g, Brno. Naši žáci se stejně jako v loňském roce neztratili a vybojovali skvělé výsledky.

Soutěže se účastnily tyto školy:

  • SŠ železniční, technická a služeb Šumperk
  • SŠ polytechnická Olomouc
  • Švehlova SŠ polytechnická Prostějov
  • SŠ technická Přerov
  • Střední průmyslová škola Hranice
  • SOŠ a SOU strojírenská a stavební Jeseník

Za každou školu se soutěže zúčastnili dva žáci třetích ročníků oboru instalatér. Soutěžící prokázali teoretické vědomosti v testech na počítači a dále v praktické části museli provést kompletaci závěsného systému WC GEBERIT – DUOFIX včetně dopojení. Následovala montáž umyvadla včetně baterie a odpadní armatury, napojení na rozvod vody a odpad s provedením tlakové zkoušky. Nakonec soutěžící pájeli měděné potrubí, svařovali polyfúzně plasty a ohýbali a spojovali uhlíkovou ocel pomocí lisovaných spojů. Kdo tuto část zvládl, pokračoval v následné celkové kompletaci potrubí na panel.

Za naši školu soutěžili žáci třídy IMZ 3 Dominik Čermák a Josef Strmiska. V silné konkurenci dvanácti soutěžících obsadili Dominik Čermák páté a Josef Strmiska čtvrté místo v jednotlivcích a 3. místo v družstvec .

Blahopřejeme a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci naší školy.

Autor: Bc. Hinkelmann Luboš| Datum: 29. 1. 2019 | Akce

Přednáška firmy KOPOS KOLÍN, a. s.

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 navštívil naši školu obchodní zástupce firmy KOPOS KOLÍN, a. s., pan Martin Zuzaňák. Společné setkání s žáky probíhá pravidelně již několik let. Společnost KOPOS KOLÍN, a. s., patří mezi tradiční české elektroinstalační podniky, řadu desetiletí působí na českém trhu. Žáky 3. ročníku učebního oboru elektrikář – silnoproud a elektromechanik seznámil s elektroinstalačními výrobky jmenované firmy. Žáky prezentace zaujala a překvapila je různorodost vyráběných produktů této společnosti. Navíc naše škola získala od jmenované firmy sponzorský dar na výuku oboru elektrikář – silnoproud za víc jak 7 000,- Kč ve formě výrobků, za což velmi děkujeme.

KOPOS KOLÍN

Autor: Bc. Hinkelmann Luboš| Foto: http://www.kopos.cz/ Datum: 28. 1. 2019 | Akce

VÝSLEDKY SILOVÉHO ČTYŘBOJE - ŠKOLNÍ KOLO

JMÉNO TŘÍDA POČET BODŮ UMÍSTĚNÍ
NOVOTNÁ LENKA KD 2 135 1
ORGONIKOVÁ ADRIANA KD 2 118 2
HECLOVÁ HELENA MS 3 99 3
POSPÍŠILOVÁ ANNA KD 2 77 4
FILIPOVÁ ANETA KD 2 76 5
KUBILKOVÁ MARCELA MS 3 73 6
NEVĚŘILOVÁ HANA MS 3 49 7

JMÉNO TŘÍDA POČET BODŮ UMÍSTĚNÍ
VOSTÁL JIŘÍ IZT 1 157,5 1
URBAN DANIEL MS 3 122,5 2
CEH MIROSLAV E2 118 3
JERSÁK TOM TR 2 114,5 4
VALÍČEK TOMÁŠ IMZ 3 111 5
KOVAČ ALEXANDR SM 1 108 6
KOŠŤÁK ZBYNĚK OK 1 105 7
KOŠÍK ERIK MS 1 100 8
VYROUBAL LUKÁŠ MS 1 96 9
ŠEFL PATRIK OKA 2 92 10
ŠVIK JOSEF IZT 2 90 11
LUBINA TOMÁŠ TR 1 90 12
PASTYŘÍK JAN TR 1 84,5 13
JURÁSEK FILIP OKB 2 82,4 14
MULLER BOLESLAV IMZ 3 80 15
KUBÍČEK FILIP E 1 75 16
ŘEZNÍK MAREK MS 2 71,5 17
ŠEFR JAN MS 1 66,5 18
SMÍTAL MILAN MS 2 65 19
ĎURÁČ DANIEL OKB 2 58 20
PUR JAKUB ST 1 57 21
STRNKA PETR OKB 2 54 22
JURČÁK ROSTISLAV ST 1 46,5 23
HÝBL ADAM OKA 2 45 24
WIESNER JAN MS 1 45 25
BALDEMANN JAKUB MS 2 44,5 26
NAJVÁREK MATĚJ E 1 36 27

Autor a foto:Mgr. Drábková J.| Datum: 30. 1. 2019 | Akce
ERASMUS logo

     Schválený projekt Erasmus + do BudapeštiNaše škola bude realizovat v tomto školním roce v rámci programu ERASMUS + projekt „Odborná zahraniční praxe žáků a rozvoj pracovníků SŠŽTS, Šumperk" .

Projekt umožňuje škole uskutečnit zahraniční praxi pro 6 žáků oboru kadeřník a 6 žáků oboru truhlář ve firmách v Budapešti.

Praxe proběhne v prvních dvou červnových týdnech, žáci budou mít možnost získat nové odborné dovednosti a cenné pracovní zkušenosti v maďarských firmách, zároveň si zlepší i jazykové a komunikační schopnosti.

Po stáži získají žáci Europassy Mobility. Náplň stáže bude hodnocena podle systému ECVET. Absolventi stáže získají lepší uplatnění na trhu práce.

Během pobytu budou zajištěny kulturní a poznávací akce v Budapešti.

Veškeré náklady na stáž jsou plně hrazeny z prostředků Evropské unie z programu Erasmus +.

Zároveň škola uskuteční do Budapešti i mobilitu pro tři pedagogy za účelem sdílení zkušeností.

Autor: Ing. Kósová | Datum: 11. 1. 2019 | Projekty

Mistrovství republiky Beauty Cup 2019

Dne 9. 1. 2019 proběhlo v Domažlicích mistrovství republiky Beauty Cup 2019. V několika kategoriích soutěžili budoucí vizážisté, kosmetičky i kadeřníci.

Naše nejlepší žákyně druhého ročníku oboru kadeřník Anna Pospíšilová reprezentovala naši školu s foukanou ondulací na téma „50 odstínů barev“. Ve své kategorii se umístila na prvním místě a zároveň získala další první místo za celkově nejlepší hodnocení porotců soutěže.

Díky těmto výsledkům byla nominována na účast na mistrovství střední Evropy, které se bude konat v Praze.

Autor a foto: Gahaiová| Datum: 11. 1. 2019 | Akce

Soutěž odborných dovedností – kadeřník

Téma 17. ročníku Color Cup „MOULIN ROUGE“

Dne 6. 12. 2018 se na naší škole konalo 17. kolo školní soutěže odborných dovedností oboru kadeřník na téma „Moulin rouge“. Soutěžící z obou středisek školy bojovali o vítězství ve třech kategoriích – dámská, pánská a společenský účes na dané téma. Absolutní prvenství ve všech kategoriích získala Kristýna Dunková. Druhé místo v kategorii společenský účes obsadila Simona Vejdová. Tyto žákyně budou naši školu reprezentovat na mezinárodní soutěži Kalibr Cup konané v Lanškrouně 14. 2. 2019.

Autor: Gahaiová| Datum: 4. 1. 2019 | Akce

Olympiáda v anglickém jazyce

Do školního kola olympiády v anglickém jazyce pro SŠ, které proběhlo dne 18. 12. 2018, se zapojilo 12 žáků studijních i učebních oborů. Cílem soutěže je rozvíjet zájem žáků o studium cizího jazyka, posilovat jejich motivaci ke studiu, zvýšit úroveň a schopnosti použít anglický jazyk jako prostředek ke sdílení informací.

Soutěžící dlouhé čtyři hodiny řešili zadané úkoly a prokazovali své schopnosti a znalosti v poslechu a čtení s porozuměním, vypracovali vypravování na dané téma a nechyběla ani konverzace. Žáci pracovali s velkým nasazením a i přes vyšší náročnost některých úkolů prokázali, že jejich jazykové schopnosti jsou na velmi dobré úrovni a angličtina jim není cizí. Výsledky byly vyrovnané, avšak pouze dva nejlepší – Marek Řezník (MS2.) a Tomáš Volek (ST2.) postupují do okresního kola.

Výhercům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Autor: Mgr. Rulíšková | Datum: 14. 1. 2019 | Projekty

Exkurze v Distribučním centru společnosti Ahold Olomouc

V úterý 11. 12. 2018 se žáci učebních oborů prodavač, obchodník a operátor skladování zúčastnili exkurze v distribučním centru společnosti Ahold v Olomouci.

Přivítala nás ředitelka paní Varmužová a seznámila žáky s činností a náplní práce DC.

Například jsme se dozvěděli, že ve skladě je třísměnný provoz a že každý den nachystají 4500 palet se zbožím, že tento sklad zásobuje 190 prodejen Albert po celé Moravě až po Vysočinu a město Náchod.

Po úvodním slovu paní ředitelky jsme prošli skladovými halami, které jsou rozděleny podle sortimentu zboží na suché oddělení, chlazené, securitu a sklad obalů.

Po exkurzi ve skladu jsme se ještě zastavili v nákupním centru Šantovka, kde jsme mohli načerpat atmosféru Vánoc z působivé vánoční výzdoby.

Autor: Vilma Johnová | Datum: 20. 12. 2018 | Akce

Budoucí prodavači a obchodníci balili sladkosti a ovoce pro Mikuláše

Mikulášské balíčky plné sladkostí a ovoce chystali v předvečer svátku oblíbeného světce žáci oborů prodavač a obchodník Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Už šestým rokem pomáhají v šumperských supermarketech lidem zpříjemnit adventní čas.

V Supermarketu Albert v ulici Dr. E. Beneše středoškoláci zároveň prodávali výrobky z Centra pro osoby s mentálním postižením Pomněnka a díky tomu si také prakticky vyzkoušeli, jak lidem nabízet a účtovat zboží.

„Akce je mezi zákazníky velice oblíbená. Návštěvníci prodejen obdivovali zručnost budoucích prodavačů a obchodníků, ocenili také jejich ochotu a vstřícnost,“ uvedla Vilma Johnová, vedoucí učitelka odborného výcviku.

Kouzlo adventu zapůsobilo na žáky i jejich mistrové. Všichni měli radost, že krásně zabalenými balíčky pomohli rozzářit nejednu dětskou dušičku a vykouzlit šťastné úsměvy na tvářičkách těch nejmenších.

Autor: Vilma Johnová | Datum: 17. 12. 2018 | Akce

Napsali o nás...

Řemeslo má zlaté dno, vzkázal šumperský starosta Tomáš Spurný deváťákům...

Autor: deník.cz | Datum: 10. 12. 2018 | Více    

Kurz podnikání v šumperské firmě SHM

Dne 4. prosince 2018 se žáci 2.ročníku naší školy oboru Podnikání zúčastnili kurzu na téma Podnikání v ČR, který organizovala personální manažerka paní Mgr. Jana Valová ze šumperské firmy SHM.

Kurz vedl pan Pavel Holubář (ředitel společnosti), dále byla přítomna paní Jana Kašparová (majitelka firmy Velkolosinské pralinky).

Nejprve se uskutečnila velmi zajímavá prohlídka firmy SHM s podrobným výkladem pana Holubáře. Poté se slova ujala paní Kašparová, která žákům vyprávěla o těžkých začátcích jejího podnikání, rozvoji firmy, plánech do budoucna… Vše měla doplněno krásnou prezentací. Na závěr měli žáci možnost položit své otázky a dostali sladkou odměnu z Velkolosinské pralinky. Dále se slova ujal pan Holubář, který se snažil zvýšit u žáků zájem o podnikání. V připravené prezentaci ukázal statistické údaje o současné situaci na podnikatelském trhu naší republiky a také popsal historii své firmy od jejího založení až do současnosti, kdy firma zaměstnává přes 100 zaměstnanců. Následovala chvíle pro dotazy a názory žáků.

Obě firmy fungují na trhu již dlouhá léta a za tu dobu získali mnoho ocenění a certifikátů nejen v České republice, ale i v zahraničí. Zároveň se snaží podporovat i místní aktivity, pořádat různé akce pro děti, sponzorují charitativní projekty…

Žákům se ve firmě velmi líbilo. Je velice užitečné na příkladech úspěšných a dobře fungujících firem formovat povědomí studentů o podnikání. Proto se už nyní těšíme na další pokračování.

Autor: Ing. Drápalová | Datum: 10. 12. 2018 | Akce

Napsali o nás...

Color Cup v Šumperku se změnil v prorepublikový šantán...

Autor: deník.cz | Datum: 7. 12. 2018 | Více    

Napsali o nás...

Vůně dřeva...

Autor: Rej.cz | Datum: 28. 11. 2018 | Více    

Napsali o nás...

Budoucí obráběči kovů získali zkušenosti v zahraničí...

Autor: Rej.cz | Datum: 21. 11. 2018 | Více