Ze života školy

Exkurze MS1 26. 6. 2017

Třída MS1 se poslední pondělí tohoto školního roku vydala na čističku odpadních vod v Šumperku. Žáci viděli (i cítili), jak vypadá voda z naší městské kanalizace, seznámili se z technologií a postupy jejího čištění a mohli porovnat její stav, když do čističky vstupuje a když ji opouští. Prohlídku zakončili výstupem na jímku bioplynu, odkud byl krásný výhled nejen na čističku, ale i na široké okolí.

Autor: Mgr. Hana Kubelková | Datum: 28. 6. 2017 | Akce

Exkurze SZS2: Svět techniky Ostrava

Dne 22. 6. 2017 se třída SZS2 vydala na cestu do Ostravy, aby navštívila Velký svět techniky. Ačkoliv bylo velmi teplé počasí, cesta byla příjemná, z Olomouce do Ostravy a zpátky jsme se totiž vezli nejrychlejším vlakem na našem území – Pendolinem.

V Ostravě čekaly žáky expozice věnované biologii, fyzice, chemii, nanotechnologiím i protetice, ale i civilizačním problémům, ekologii a technice. Poznávání hrou a interaktivní exponáty jsou specialitou ostravského Světa techniky, a tak na všech byla vidět spokojenost a nadšení.

Autor: Mgr. Hana Kubelková | Datum: 27. 6. 2017 | Akce

Turistický kurz 2017

Součástí sportovních kurzů na naší škole je již tradičně kurz turistický, který je zaměřen na poznávání přírodních krás šumperského regionu. Nejinak tomu bylo i v letošním školním roce. Tradiční všeobecně známá místa jako Háj či Městské skály jsme vynechali a vydali se k vyšším vrcholům a na vzdálenější distance. Celý týden k nám bylo počasí štědré a nešetřilo teplými slunečnými dny. V pondělí jsme se rozhlíželi z vrcholu Keprníku a Obřích skal, v úterý jsme si příjemnou procházkou z Rejvízu na Zlatý Chlum zasloužili pro mnohé z nás nové úchvatné výhledy z tradiční rozhledny.

Středa byla dlouhá, ale krásná. Z Ramzové jsme prošli Petříkovem a neplánovaně naši trasu otočili na vrchol Smrku, ze kterého jsme po hranici dospěli ke kýženému Paprsku. Přes Větrov a Starý kopec jsme směřovali do Starého Města užívajíce si výhledů na masiv Kralického Sněžníku. Závěr výletu byl obohacen ještě i o historickou část, před Starým Městem jsme se zastavili u vojenského opevnění.

Čtvrteční výlet směřoval do turisticky exponované oblasti Dlouhé Stráně, cestu nahoru jsme si usnadnili jízdou lanovkou, ale pak jsme se příjemně prošli po hřebenu a viděli tak Jeseníky z jiného úhlu.

Nová rozhledna Bukovka byla cílem pro páteční trasu. Výstup byl nenáročný, rozhledy opět zajímavé. Příjemným zakončením byla závěrečná procházka zámeckým parkem ve Velkých Losinách.

Autor: Ing. Zdenka Králová | Datum: 24. 6. 2017 | Akce,     foto:  

Soutěž „Rozpočti si to!“

Dne 12. června proběhlo v Praze velké finále celorepublikové soutěže „Rozpočti si to!“

Náš pětičlenný tým „STAVAŘI“ tři měsíce v on-line části vypracovával zadané úkoly a sbíral cenné body tzv. chechtáky. Během soutěže jsme zpracovali bezmála 50 úkolů s různou mírou náročnosti a s různým stupněm ohodnocení. Organizátor soutěže naši snahu postupně oceňoval a v celkovém součtu udělil tolik bodů, že nás to vyneslo na krásné 3. místo.

V Praze jsme si v už nesoutěžní části vyzkoušeli, jak to chodí na burze s cennými papíry. Na závěr tohoto dne nás čekala velká dražba o zajímavé ceny. Soutěž byla časově velice náročná, a tak jsme pyšní sami na sebe, že jsme to nevzdali. Dokázali jsme si tak, že jsme sestavili tým z těch nejlepších!

Autor: Ing. Jitka Grulichová | Datum: 17. 6. 2017 | Akce

Napsali o nás...

V Šumperku se otevřelo Království mašinek...

Autor: deník.cz | Datum: 15. 6 2017 | Více    

Autor: vedení školy | Datum: 30. 5. 2017 |

Zahraniční odborné praxe

se v letošním školním roce zúčastnili žáci oborů vzdělání obráběč kovů (Jan Horneš, Kryštof Kadlec, Marek Lacina, Tomáš Žváček), truhlář (Marek Jáně) a instalatér (Radek Novotný). Praxe se uskutečnila ve dnech 30. března – 13. dubna 2017 v HANDWERKSKAMMER CHEMNITZ (Německo, spolková země Sasko). Při výběru žáků na zahraniční praxi jsme i letos akceptovali požadavek našeho partnera a upřednostnili žáky, kteří se učí německý jazyk, zvládají základy komunikace a chtějí v cizím jazyce komunikovat.

Po celou dobu letošní dvoutýdenní praxe žáci pracovali v malých rodinných firmách, které mají s působením našich žáků v rámci odborných praxí z minulých let velmi dobré zkušenosti. Žáci si i tentokrát vyzkoušeli svoji připravenost na budoucí povolání v reálných podmínkách. Podle hodnocení majitelů firem uměli využívat dosud nabyté vědomosti a dovednosti a byli plnohodnotnou součástí pracovních týmů. Specifické zaměření jednotlivých firem jim umožnilo získat zcela nové praktické, sociální i jazykové zkušenosti. Těší nás, že i letos byli majitelé firem spokojeni a žáci byli při plnění pracovních úkolů chváleni.

Smyslem odborných praxí je nejen poznávat svět práce hostitelské země, ale také její reálie. Dne 8. dubna 2017 se uskutečnila celodenní exkurze s prohlídkou Drážďan a návštěvou Skleněné manufaktury VW, kde v současnosti probíhá koncová montáž e - Golfu. Dne 9. dubna praktikanti zavítali do Muzea motocyklů na zámku Augustusburg.

Zúčastněným žákům jsme společně s partnerem připravili EUROPASS – Mobilita, který dokládá získané pracovní, sociální a jazykové kompetence a který jim může pomoci získat pracovní uplatnění nejen v ČR.

Program odborných prací jsme mohli realizovat za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, zřizovatele školy – Olomouckého kraje a Nadačního fondu SŠŽTS Šumperk.

Autor: Mgr. Marie Holinková | Datum: 12. 6. 2017 | Akce (fotogalerie)

Napsali o nás...

Šumperská Muzejní noc oslovila velkou módní přehlídkou...

Autor: sumpersko.net | Datum: 12. 6 2017 | Více    

Napsali o nás...

Poslanec hovořil se šumperskými středoškoláky o tom, jak se zachovat při nenadálém napadení...

Autor: Novinky.cz | Datum: 8. 6 2017 | Více    

Návštěva centrály společnosti Albert v Praze

Ve čtvrtek 11. května jsme se zúčastnili prohlídky centrály vedení firmy Ahold v Nových Butovicích v Praze, která byla uspořádána pro vybrané žáky oboru Prodavač.

Byli jsme přivítání paní Mušinskou, vedoucí vzdělávacího oddělení, která nás seznámila s programem dne.

Dozvěděli jsme se historii firmy Ahold, že hlavní centrála sídlí v Holandsku. V České republice provozuje 331 prodejen ve formátech super a hyper marketech a zaváží je ze 3 distribučních center. Firma nám představila řady svých privátních značek, zaujalo nás, že spousta těchto výrobků je zaměřena na zdravý životní styl obyvatelstva.

Vyzkoušeli jsme si prakticky senzorické hodnocení výrobků a přesvědčili jsme se, že privátní výrobky jsou chutné a kvalitní a dají se koupit za výhodnou cenu.

Bylo nám nabídnuto, že po vyučení můžeme u této firmy pracovat, nejdříve v pozici prodavač specialista s možností čerpání různých benefitů.

Na konkrétních příkladech nám ukázali, jak rychle u této firmy může mladý člověk profesně růst, pokud ukáže svoje přednosti a kvality.

Z této návštěvy jsme si odvezli dobré zážitky a dobrý tip na uplatnění v našem budoucím profesním životě.

Autor: Johnová Vilma | Datum: 16. 5. 2017 | Akce

Soutěž v SUDOKU

Dne 27. 4. 2017 se na naší škole konala soutěž v SUDOKU. Žáci během 40 minut řešili čtyři soutěžní úlohy.

Výsledková listina:

 1. Jakub Kocurek OB3
 2. Marek Juna S3
 3. Tomáš Hošek OB3 a Vendula Pavlíková SZS2
Autor: Mgr. Alena Drábková | Datum: 4. 5. 2017 | Akce

Napsali o nás...

Mladý dravec Milan Vaněk proháněl mistra. Zároveň se přesvědčil, jak umí být autokros krutý...

Autor: Rej.cz | Datum: 3. 5 2017 | Více    

Napsali o nás...

Hanny Firla: „Šumperský Majáles je určitě dlouhodobý projekt.“...

Autor: Rej.cz | Datum: 2. 5 2017 | Více    

II. středoškolské mistrovství ČR v požárním sportu

Ve dnech 20.–21. 4. 2017 jsme se s vybranými žáky školy zúčastnili středoškolského mistrovství ČR v požárním sportu v Pardubicích. Po oba dva dny soutěží nepřálo závodníkům počasí. Teplota se pohybovala v rozmezí 1–6 °C a foukal silný vítr, který násobil chlad a komplikoval disciplíny. I přes veškerou snahu našich dobrovolných hasičů jsme mezi profíky obsadili 20. příčku. K lepšímu výsledku nám scházelo trochu toho štěstí. Přesto naši dobrovolní hasiči odjížděli s dobrým pocitem a odhodláním se příští rok na závody vrátit.

Autor: Ing. Michal Vojtek, Ing. David Holubec| Datum: 28. 4. 2017 | Akce

EXIT TOUR 2017

12. dubna proběhla na naší škole EXIT TOUR 2017. Exit tour je atraktivní vzdělávací program, který přispívá k naplňování požadavků MŠMT na minimální preventivní program v oblasti sociálně patologických jevů. Součástí programu byly velmi zajímavé přednášky od kvalitních lektorů a také vystoupení americké hudební skupiny. Některé třídy po koncertu měly seminář se členy kapely vedený v angličtině, kde si žáci procvičují anglický jazyk s rodilými mluvčími. Celá akce se setkala s pozitivním hodnocením jak ze strany žáků, tak i učitelů.

Autor: Ing. Michal Vojtek | Datum: 26. 4. 2017 | Akce

Den Země 2017

21. 4. 2017 se naši studenti MS1 a SZS2 zúčastnili oslav Dne Země pořádané SVČ Doris. Na dvou stanovištích se celý den věnovali dětem z mateřských a základních škol a pomáhali jim s výrobou hracích kostek z bukového dřeva a lodiček z borové kůry.

Autor: Mgr. Hana Kubelková | Datum: 21. 4. 2017 | Akce
uklidme_cesko

Ukliďme Česko 2017

V pátek 7. dubna se naše škola zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko. Ačkoliv nám počasí moc nepřálo, uklidili naši žáci velkou část parčíku mezi „Zámečkem“ a „Zdravkou“ a také stráň pod školou a okolí autobusové zastávky.

Autor: Mgr. Hana Kubelková | Datum: 21. 4. 2017 | Akce

Středoškolský závod RC modelů s vodíkovým pohonem

Ve dnech 7. 4. – 8. 4. 2017 se konalo české finále 3. ročníku soutěže Hydrogen Horizon Automotive Challange H2AC. Závod proběhl v kampusu ČVUT v Praze v Dejvicích. V šestihodinovém závodu poměřilo síly 20 týmů z různých středních škol.

Cílem programu je rozvoj technického myšlení studentů, získání praktických zkušeností při práci v týmu a řešení konkrétních technických problémů při konstrukci RC modelů na hybridní vodíkový pohon. Studenti se pomocí Horizon Energy Boxu seznamují s obnovitelnými zdroji energie. Součástí programu byla i exkurze na Fakultu strojní ČVUT.

Tak jako loni i letos studenti ze třídy MS2. Milan Vaněk, Josef Zajíc, Ondřej Najman, Daniel Krňávek úspěšně reprezentovali naši školu. V závodech skončili na pěkném 14. místě. Děkujeme všem studentům za aktivní přístup při konstrukci RC modelů a za nadšení při soutěži.

Autor: Ing. Mgr. Fialová Libuše | Datum: 12. 4. 2017 | Foto

Budoucí prodavačky zářily na celostátní odborné soutěži „Prodavač 2017“

Dne 6. 4. 2017 proběhla v Ústí nad Labem celostátní odborná soutěž „Prodavač 2017“, které se zúčastnilo 13 škol.

Naši školu zastupovaly žákyně Moravanská Monika, třída PA1, Dašková Jana, třída PA2, a Jana Vlčková, třída PA3.

Budoucí prodavači porovnávali svoje teoretické i odborné vědomosti a praktické dovednosti. Naše děvčata vybojovala nádherné umístění.

Moravanská Monika a Dašková Jana získaly ve svých ročnících 1. místo, Vlčková Jana skončila na 7. místě.

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a našeho oboru.

Autor: Johnová Vilma, OP 03| Datum: 12. 4. 2017 | Akce

Natočili o školních letech...

Maturitní ročník 2008...

Autor: maturanti 2008 | Datum: 12. 4. 2017 | Více    

Napsali o nás...

FOTO: Děti z mateřinky na exkurzi v šumperské učňovce...

Autor: sumpersko.net | Datum: 6. 4. 2017 | Více    

Přednáška na téma „Nebuď loutka propagandy, zvol si informace“

Od mala k řemeslu Dne 31. 3. 2017 proběhla pro třídy MS1 a MS2 přednáška na téma „Nebuď loutka propagandy, zvol si informace“. Vedli ji dva studenti z Masarykovy univerzity, kteří jsou součástí týmu projektu Zvol si info.

V rámci tohoto projektu studenti Masarykovy univerzity bojují proti dezinformacím v médiích a snaží se naučit ostatní kriticky myslet. V průběhu přednášky zdůrazňovali žákům, že není správné věřit všemu, co se dočtou na internetu. Poukazovali na důležitost prověřování původu informací a přímo předvedli příklady „falešných zpráv“, které se velice rychle šířily hlavně po Facebooku a lidé jim věřili. Žáky obeznámili také se Surfařovým průvodcem po internetu, který v rámci projektu vytvořili.

Autor: Bc. Michaela Kósová | Datum: 4. 4. 2017 | Akce

Od mala k řemeslu

V pátek 24. 3. 2017 navštívily Střední školu železniční, technickou a služeb Šumperk děti ze SŠ, ZŠ a MŠ Třebízského 1 ze Šumperka. Přišly k nám v rámci exkurze na téma: Moje budoucí povolání. Jedná se o děti s odkladem školní docházky, které se připravují k nástupu do 1. třídy ZŠ.

Děti i s jejich učitelkami provedli školou učitelé odborných předmětů, kteří jim ukázali jednotlivé prostory školy, odborných dílen a odborných učeben. Vyzkoušely si práci se stavebnicí Merkur, nechaly se zkrášlit u budoucích kadeřnic. V naší zámečnické dílně viděly, co vše se učí naši strojní mechanici. Většina z nich měla možnost poprvé vidět, jak vlastně pracuje 3D tiskárna.

Z exkurze odcházely plné dojmů a zážitků. Jako památku na příjemně strávené dopoledne si každý odnesl balónek a malý dárek, který mu vykouzlila 3D tiskárna.


Autor: Lubina, Pregetová, Rekšák| Datum: 31. 3. 2017 | Akce

Krajské kolo Ekologické olympiády

22. 3. 2017 – 24. 3. 2017 Středisko ekologické výchovy Švagrov

Ve dnech 22. 3. a 24. 3. 2017 proběhl 22. ročník Ekologické olympiády. Ekologická olympiáda je celostátní soutěž středoškoláků, jejímž cílem je rozvoj týmové spolupráce a řešení konkrétních problémů. Pořadatelem je ČSOP, spoluvyhlašovatelem je MŠMT. Na Ekologické olympiádě soutěží tříčlenné týmy. Teoretické znalosti jsou prověřovány testy a „poznávačkami“. Soutěž je doplněna o odbornou terénní exkurzi. Tématem letošní Ekologické olympiády byly „Biokoridory a biobariéry“. Konkrétně se jednalo o téma, které je blízké našemu regionu, a to o plánovaný obchvat obce Bludov.

Studenti měli zhodnotit význam této plánované stavby, její výhody a nevýhody. Dále měli navrhnout řešení výstavby rychlostní čtyřproudové komunikace ve vztahu k životnímu prostředí. Úkolem bylo sestavit prezentaci na dané téma a obhájit své nápady před porotou.

Naši školu reprezentovali studenti třídy OB3. Jakub Kocurek, Radim Skopal a Tomáš Hošek. Umístili se na pěkném 8. místě. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Autor: Ing. Mgr. Fialová Libuše| Datum: 31. 3. 2017 | Akce

Truhláři bodovali na soutěži v Třemošnici

Dne 20. 3. – 21. 3. 2017 proběhla na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém v Třemošnici soutěž v odborných dovednostech obor vzdělání truhlář 32-56-H/01. Soutěž probíhala v praktické a teoretické části, ve dvoučlenných družstvech z každé školy.

Soutěže se zúčastnily školy:

 • Integrovaná střední škola Semily
 • Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka
 • VOŠ, OA a SOUT Chotěboř
 • Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová
 • SOŠ a SOU technické Třemošnice
 • Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk

Naši žáci nás vzorně reprezentovali na této soutěži a Jaroslav Srdýnko vybojoval stříbrnou medaili. Jeho kolega Marek Jáně obsadil dvanácté místo.

Blahopřejeme ke krásnému umístění a přejeme další úspěchy.


Autor: Text a foto: Páleník Jaroslav, Miroslav Navrátil| Datum: 22. 3. 2017 | Akce

Školní kolo soutěže odborných znalostí a dovedností oboru Prodavač

Dne 15. 3. 2017 se v učebnách OP 03 konala soutěž odborných znalostí a dovedností učebního oboru Prodavač.

Soutěžili žáci všech tří ročníků ze všech pracovišť odborného výcviku.

Žáci dokazovali své odborné dovednosti při dárkovém balení zboží, poznávání vzorků zboží a odhadu váhy zboží. Žáci třetího ročníku účtovali zboží na kontrolní pokladně. Jejich odborné vědomosti byly prověřeny formou testu.

Toto klání vyhrály za 1. ročník Moravanská Monika, prodejna Albert, za 2. ročník Dašková Jana, prodejna Albert, a za 3. ročník Vlčková Jana, prodejna Alda.

Výherkyně obdržely věcnou cenu.

Všem děvčatům děkujeme za čas věnovaný přípravě a budeme jim držet pěsti při reprezentaci naší školy v celostátním kole soutěže Prodavač 2017 v dubnu v Ústí nad Labem.


Autor: Text a foto: Johnová Vilma| Datum: 20. 3. 2017 | Akce

Žáci ze „ZÁMEČKU“ oboru Instalatér opět na krajské soutěži bodovali

Dne 23. 2. 2017 se uskutečnila na Střední škole železniční, technické a služeb v Šumperku krajská soutěž odborných dovedností „UČEŇ INSTALATÉR 2017”. Jubilejní XX. ročník soutěže je pořádán Cechem topenářů a instalatérů ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Střední školou polytechnickou, Brno, Jílová 36. Naši žáci se stejně jako v loňském roce v silné konkurenci neztratili a vybojovali skvělé výsledky.

Soutěže se zúčastnily tyto školy:

 • SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk
 • SŠ polytechnická, Olomouc
 • Švehlova SŠ polytechnická, Prostějov
 • SŠ technická, Přerov
 • SPŠ Hranice.

Za každou školu se soutěže zúčastnili dva žáci třetích ročníků oboru Instalatér. Soutěžící prokázali teoretické vědomosti v testech na počítači a dále v praktické části museli provést kompletaci závěsného systémy WC GEBERIT – DUOFIX včetně dopojení. Následovala montáž umyvadla včetně baterie a odpadní armatury, napojení na rozvod vody a odpad s provedením tlakové zkoušky. Nakonec pájeli měděné potrubí, svařovali polyfúzně plasty a ohýbali a svařovali ocel pomocí kyslíko-acetylenového plamene s následnou celkovou kompletací potrubí na panel.

Za naši školu soutěžili žáci třídy IZT3 Daniel Buda a Jan Verner. V silné konkurenci obsadili Daniel Buda třetí a Jan Verner páté místo v jednotlivcích a krásné 2. místo v družstvech.

Blahopřejeme a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci naší školy.


Autor: Text a foto: Bc. Hinkelmann Luboš| Datum: 17. 3. 2017 | Akce

Napsali o nás...

Za šumperskou učňovkou vyroste sportovní areál...

Autor: sumpersko.net | Datum: 16. 3. 2017 | Více    

Instalatéři SŠ železniční, technické a služeb v Šumperku se zúčastnili přednášky firmy John Guest Czech, s.r.o.

V pátek 24. února 2017 navštívil naši školu jako každoročně obchodní zástupce společnosti John Guest Czech, s.r.o. pan Pavel Červenka. Tato firma se specializuje na nástrčné šroubované závitové spojovací systémy. Jejich potrubí je určeno na rozvod vzduchu a na rozvod vody.

Systém John Guest bývá označován jako systém otevřený, neboť umožňuje také používání trubek a hadic jiných výrobců. Trubky musí samozřejmě splňovat nároky na přesnost a kvalitu povrchu pro použití se spojkami John Guest. Rozšířenou a zajímavou aplikací v tomto ohledu je použití spojek pro spojování měděných trubek nebo přechod mezi plastovou trubkou John Guest (BPEX) a měděnou trubkou.

Řešení poskytuje uživateli zajímavé výhody v podobě vysokého uživatelského komfortu, úspory vody a energie a v neposlední řadě i úspory investic.

Žáky oboru instalatér přednáška zaujala a věřím, že v budoucnu budou v praxi tyto výrobky velmi často používat.


Autor: Text a foto: Bc. Hinkelmann Luboš| Datum: 7. 3. 2017 | Akce

Napsali o nás...

Autokros: Český závodník Milan Vaněk převzal v Portugalsku titul juniorského mistra Evropy...

Autor: sumpersko.net, Novinky.cz | Datum: 10. 3. 2017 | sumpersko.net     Novinky.cz

Oblastní kolo – kraj Olomouc ve stolním fotbalu

Dne 22. 2. 2017 se uskutečnilo oblastní kolo pro Olomoucký kraj ve stolním fotbalu. Celkem se turnaje zúčastnilo 5 škol, 26 dvojic, z toho 5 dívčích, celkovým počtem 52 hráčů. Na základě výsledků školního kola, konaného dne 16. 2. 2017, se na tento turnaj nominovalo šest dvojic z naší školy.

Turnaj probíhal ve dvou kolech. První kolo bylo kvalifikační, kde všechny dvojice hrály s náhodně vybranými soupeři 6 utkání. Na základě výsledků kvalifikačního kola postoupilo všech 26 dvojic do druhého, vyřazovacího kola, tzv. KO pavouka. Nasazení dvojic do pavouka bylo provedeno podle výsledků kvalifikačního kola.

Z naší školy se tedy všech 6 dvojic probojovalo z kvalifikačního kola do kola vyřazovacího. Postupně však vypadávaly jednotlivé dvojice se silnějšími soupeři.

Do semifinále, které zajišťovalo účast na Mistrovství ČR v Praze, se dostaly pouze dvě dvojice. Kroupa s Marečkem svůj semifinálový zápas prohráli a utkali se pouze o 3. místo. I v tomto utkání byli poraženi a skončili na 4. místě.

Dvojice Hawliczek s Hoškem porazila svého soupeře a postoupila do finále turnaje. Finálové utkání nakonec také vyhráli a stali se vítězi celého turnaje.

Turnaje se zúčastnila také jedna naše dívčí dvojice, Kleinová–Uhrová, která obsadila mezi dívkami 2. místo.

Všechny tři umístěné dvojice se nominovaly a mají možnost reprezentovat školu 10. 3. 2017 na Mistrovství ČR v Praze.

Za tyto výkony je potřeba všechny hráče a hráčky pochválit a poděkovat jim za vzornou reprezentaci školy na krajské úrovni a popřát úspěšným dvojicím hodně sportovního štěstí na mistrovství ČR v Praze.


Liga ve fotbalu
Tabulka výsledků
Liga ve fotbalu
Semifinále Hawliczek–Hoško
Liga ve fotbalu
Finále Hawliczek–Hoško
Liga ve fotbalu
Finále Kroupa–Mareček
Liga ve fotbalu
Finále Kleinová–Uhrová
Liga ve fotbalu
Finále Olšák–Sláma
Liga ve fotbalu
Finále Koziel–Vacátko
Liga ve fotbalu
Finále Hošek–Kocurek
Autor: Text a foto: Mgr. Milan Křen| Datum: 23. 2. 2017 | Akce

ŠKOLNÍ LIGA VE FLORBALU

Ve školním roce 2016/2017 proběhla v naší škole tradiční školní liga chlapců ve florbalu, zúčastnilo se jí 8 družstev ve dvou skupinách. Po náročných zápasech ve skupinách a po semifinálových utkáních se v boji o 3. místo utkala družstva třídy SM1 a NA1. Bronzovou medaili získalo družstvo NA1 kontumačním výsledkem 6 : 0, protože družstvo SM1 k zápasu nenastoupilo. Finálový zápas mezi družstvy PA2 a IZT3 byl až do samého závěru velmi vyrovnaný. Po základním čase byl stav 7 : 7 a muselo se prodlužovat 5 minut. V prodloužení se také nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Větší štěstí měli hráči družstva PA2, kteří proměnili o jeden nájezd více. Vítězem školské ligy ve florbalu se tak stalo družstvo PA2. Nejlepším střelcem Martin Příhoda, hráč týmu PA2, který vstřelil celkem 15 branek v pěti zápasech.

Všechna tři družstva, která získala medailové pozice, byla na závěr ligy oceněna věcnými dary a diplomem. Vítězné družstvo obdrželo putovní pohár a nejlepší střelec diplom a věcný dar.

Ligu organizoval a řídil jako rozhodčí Mgr. Milan Křen.


Liga ve florbalu
1. místo PA 2.
Liga ve florbalu
2. místo IZT 3.
Liga ve florbalu
3. místo NB 1. 2.
Liga ve florbalu
Nejlepší střelec – Martin Příhoda – TA 3
Autor: Text a foto: Křen| Datum: 21. 2. 2017 | Akce

Napsali o nás...

Po absolvování základní školy jít na pracák. Nepřijatelný nový trend!...

Autor: sumpersko.net | Datum: 4. 2. 2017 | Více    

Veletrh Cesty dřeva 2017

Ve čtvrtek 9. 2. 2017 žáci učebních oborů truhlář a tesař ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku navštívili jeden z největších veletrhů zaměřených na zpracování dřeva v České republice, a to veletrh Cesty dřeva 2017 na výstavišti v Praze Letňanech.

Veletrh byl tvořen čtyřmi základními samostatnými bloky, a to:

1. BLOK – LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ,
2. BLOK – ZPRACOVÁNÍ DŘEVA,
3. BLOK – DŘEVĚNÉ STAVBY, KONSTRUKCE A VÝROBKY,
4. BLOK – VEDLEJŠÍ PRODUKTY ZPRACOVÁNÍ DŘEVA.

V prvních dvou částech se budoucí řemeslníci seznámili s funkcí lesa a možnostmi prvotního zpracování dřeva. Další blok se věnoval dřevostavbám, dřevěným konstrukcím, ale i vybavení interiérů a dřevěným doplňkům. Čtvrtý blok se zaobíral využitím dřeva s ohledem na životní prostředí a udržitelný rozvoj.

Po prohlídce výstaviště se žáci přesunuli na Pražský hrad a přes Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí došli na hlavní nádraží. Všem zúčastněným se exkurze líbila a odnesli si spoustu nových informací a zážitků.


Autor: Text a foto: David Holubec| Datum: 17. 2. 2017 | Akce

KALIBR CUP – 9. 2. 2017 Lanškroun

Dne 9. 2. 2017 se zúčastnila první dvě děvčata, která postoupila ze školní soutěže COLOR CUP, která se konala 15. 12. 2016 na naší škole, celostátní soutěže v Lanškrouně. Soutěže se zúčastnilo 20 škol z celé republiky a 26 soutěžících v účesové tvorbě.

V silné konkurenci velmi hezkých účesů, s kterými korespondovalo líčení a oblečení na téma PIN UP STYLE, obsadila Michaela Sedláčková ze střediska 17 hezké 17. místo. Šárka Čtvrtníčková ze střediska 07 obsadila nádherné 3. místo. Tímto se Šárka Čtvrtníčková dostala do užšího finále do Prahy. Soutěž se bude konat 11. 3. 2017 během mezinárodního veletrhu WORLD of BEAUTY SPA pod záštitou kosmetiček v PVA EXPO Praha Letňany.

Šárce držíme palce a přejeme hodně štěstí.


Autor: Text a foto: Malá | Datum: 10. 2. 2017 | Akce

Napsali o nás...

Učitelka a výtvarnice Dana Vilišová představila průřez dílem...

Autor: Zpravodaj Školství | Datum: leden 2017 | Více    

Napsali o nás...

Čím budu?...

Autor: Rej.cz | Datum: 1. 2. 2017 | Více    

Napsali o nás...

Mladí lidé se přidali k dobrovolným dárcům krve...

Autor: Novinky.cz | Datum: 28. 1. 2017 | Více