66-41-L+H/01 Obchodník

Studium oboru nabízí:
Čtyřletý studijní obor, ve kterém mají žáci možnost ve třetím ročníku získat výuční list oboru Prodavač a čtvrtý ročník zakončí složením maturitní zkoušky. Během studia si žáci osvojují základy obchodního provozu na OV v prodejních jednotkách Albert, Kaufland, Billa, Alda a na školních kantýnách.
Podílí se na objednávání zboží, prodeji, balení zboží a práci na pokladně.
Seznamují se IKT programem obchodních společností, u kterých provádí OV.
Žáci se aktivně podílí na prezentačních akcích pořádaných naší školou.
V tomto školním roce se zúčastní zástupci tohoto oboru i celostátní soutěže v aranžování, v balení zboží "PROFESIA CUP" v Odrách.
Po ukončení studia mají žáci možnost pokračovat ve studiu na všech typech vysokých škol nebo mohou najít uplatnění v obchodních společnostech jako administrativní pracovníci.

Pokud se rozhodnou žáci pro maturitní obor OBCHODNÍK, mají možnost si během studia vyzkoušet i „podnikání“. V rámci druhého ročníku navštěvují předmět FIKTIVNÍ FIRMA, v němž podnikají na fiktivním trhu. Zde získají spoustu užitečných znalostí, dovedností, zkušeností.
 
Ve třetím ročníku získané vědomosti přenesou do praxe. V předmětu STUDENTSKÁ FIRMA si společně založí firmu, rozdělí si v ní role a učí se podnikat. Díky propojení s reálným prostředím se žáci naučí plnit konkrétní role ve firmě (např. ředitele, účetního, managera, asistenta), jednat s úřady, veřejností, rozhodovat a nést odpovědnost za své rozhodnutí. Spolupracují se skutečnou firmou VELBA.CZ, jejíž majitel Daniel Obdržálek je ve spojení s žáky a předává jim velmi užitečné rady z praxe.
 
Zároveň mají žáci možnost získat mezinárodně uznávaný Certifikát podnikatelských dovedností (Entrepreneurial Skills Pass), který svému držiteli potvrzuje účast v programu JA Firma a absolvování mezinárodní zkoušky podnikatelských a ekonomických znalostí. Držitelé certifikátu ESP disponují znalostmi, schopnostmi a dovednostmi potřebnými k zahájení podnikání nebo k úspěšné kariéře v zaměstnání.